Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja pozarządowa, której celem jest pomoc opuszczonym i osieroconym dzieciom oraz podejmowanie działań umacniających rodziny zagrożone rozpadem. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie Stowarzyszenie realizuje z powodzeniem swoją misję w Polsce już od ponad 37 lat. Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. Obecnie mamy pod opieką ponad 1500 dzieci. Stowarzyszenie prowadzi cztery SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są także działania profilaktyczne, w ramach Programu “SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

W swojej pracy kierujemy się Polityką Ochrony Dziecka i naszym Kodeksem Etycznym. Zatrudniamy przede wszystkim na stanowiska wychowawców, pedagogów, psychologów, pracowników socjalnych, a także do pracy w księgowości, administracji, na stanowiskach menadżerskich i technicznych.

W woj. zachodniopomorskim rozwijamy Program SOS Wiosek Dziecięcych, w ramach którego prowadzimy:

1. w Karlinie (powiat białogardzki): SOS Wioskę Dziecięcą i Program Umacniania Rodziny wraz z placówkami wsparcia dziennego
  2. w Koszalinie: Młodzieżową Wspólnotę Mieszkaniową (placówka opiekuńczo-wychowawcza) i Program Umacniania Rodziny wraz z placówką specjalistyczną.

Branża Organizacja pozarządowa
Adres (siedziba/oddziały)

Biuro krajowe:

Niedźwiedzia 39,

Lokalnie:

Program SOS Wiosek Dziecięcych
ul. Kościuszki 48, 78-230 Karlino

Telefon osoby do kontaktu ws. rekrutacyjnych +48 600 727 466
E-mail do kontaktu ws. rekrutacyjnych praca@sos-wd.org
Działy/stanowiska, w których można ubiegać się o praktykę/staż/pracę
  • wychowawca,
  • asystent wychowawcy,