Stocznia Szczecińska „Wulkan” jest wiodącym wykonawcą produkcji i usług stoczniowych. Skupia i wzmacnia potencjał gospodarczy miasta i regionu.

 

Infrastruktura

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest spółką, której infrastruktura stoczniowa ma charakter potokowo-gniazdowego łańcucha technologicznego, dedykowanego do produkcji okrętowej i zrzesza najlepiej wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę oraz sprawdzonych podwykonawców, którzy świadczą usługi najwyższej jakości, dostosowane do bieżących potrzeb i oczekiwań klientów.

W infrastrukturze Spółki można wyróżnić kilka zasadniczych obszarów:
– obróbka materiałów hutniczych,
– wykonanie wszystkich konstrukcji stalowych, sekcji i bloków statków,
– czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,
– ośrodek pochylniowy (trzy pochylnie i udźwigowione place przy pochylniach),
– transport poziomy do 414 ton,
– hale wyposażenia,
– nabrzeża o łącznej długości 610 m.

Całkowita powierzchnia Stoczni zajmuje ponad 46 ha. Dobrze udźwigowione hale produkcyjne mają ponad 80 tys. m² powierzchni, a place 10 ha. Nabrzeża o długości 610 m są wyposażone w żurawie o udźwigu od 16 do 50 t. Największa z pochylni – Wulkan Nowy ma długość 266 m, szerokość 39 m i wyposażona jest w suwnicę o udźwigu 450 t, posiadającą możliwość wyjazdu po pirsie nad akwen.
Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” jest doskonale skomunikowany drogą lądową, kolejową i wodną.

 

Zakres działalności

Stocznia Szczecińska ,,Wulkan” to firma z doświadczeniem i dużym potencjałem. Firma konsekwentnie realizuje strategię wprowadzającą innowacyjne rozwiązania w sektorze stoczniowym i produkcyjnym w zakresie zarządzania projektami, współpracy z podwykonawcami przy budowie gotowych jednostek oraz innych wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Stocznia Szczecińska ”Wulkan” współpracuje stale z około 60 podmiotami zatrudniającymi w zależności od potrzeb od 1300 do 1800 pracowników, które korzystają z infrastruktury technologicznej Stoczni. Są to przede wszystkim firmy z sektora stoczniowego związanych z przemysłem okrętowym (infrastruktura Stoczni daje możliwość realizacji pełnego procesu technologicznego budowy statków w szerokiej skali wyporności), stalowym oraz produkcją dla sektora offshore. Dzięki takiej partnerskiej i wydajnej ekonomicznej formule działania możliwe jest realizowanie najpoważniejszych wyzwań, w tych obszarach produkcji. Prawidłowa realizacja procesu produkcyjnego w Stoczni zagwarantowana jest poprzez ciągłe doskonalenie wdrożonego zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością i BHP opartego na normach: ISO 9001:2015, BS OHSAS 18001:2007 oraz AQAP 2110:2016. W Stoczni wdrażany jest system zarządzania środowiskowego ISO 14001:2015

Od początku funkcjonowania Stoczni przedsiębiorstwo oferuje swoje usługi na najwyższym poziomie. Pozwala także na wdrażanie nowoczesnych technologii i wdrażania specjalistycznych rozwiązań dostosowanych do potrzeb współczesnej żeglugi. Spółkę charakteryzuję stabilna sytuacja finansowa, wypracowywany zysk, który jest inwestowany w poprawę infrastruktury, rewitalizację obiektów i zakup maszyn do prowadzenia działalności produkcyjnej. Stocznia Szczecińska „Wulkan” wypracowała przez lata na rynku budowy nowych statków bardzo silną markę, która do dziś jest rozpoznawalna przez armatorów w Europie i na świecie.

 

Branża Aktywa Stoczni Szczecińskiej ,,Wulkan” są bardzo atrakcyjnym majątkiem do prowadzenia produkcji wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz produkcji statków. Preferowane sektory na terenie Stoczni Szczecińskiej ,,Wulkan” to offshore i przemysł stalowy.
Adres (siedziba/oddziały)

Stocznia Szczecin „Wulkan” Sp. z o.o.

ul. Antosiewicza 1

71-642 Szczecin

Telefon osoby do kontaktu ws. rekrutacyjnych Jakub Roguski, tel. +48 605 615 712
E-mail do kontaktu ws. rekrutacyjnych praca@stoczniawulkan.pl
Działy/stanowiska, w których można ubiegać się o praktykę/staż/pracę

Aktualne oferty pracy:

https://stoczniawulkan.pl/rekrutacja/

Sposób składania aplikacji

 

CV prosimy wysyłać na adres: praca@stoczniawulkan.pl